Przejdź do treści

Z MŁODYM KIEROWCĄ W DRODZE PO DOŚWIADCZENIE - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

Z MŁODYM KIEROWCĄ W DRODZE PO DOŚWIADCZENIE

Kontynuując realizację założeń Wojewódzkiego programu działań profilaktycznych ukierunkowanych na ograniczenie zdarzeń drogowych i ich skutków z udziałem młodych kierowców w ramach kampanii p/n „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, jak również wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zapotrzebowaniu młodych kierowców deklarujących chęć udziału w przedsięwzięciu, podjęto decyzję o rozpoczęciu III edycji warsztatów.

Podobnie jak w poprzednich latach, zostaną one zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z partnerami kampanii tj. Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Polskim Związkiem Motorowym - Zarząd Okręgowy w Katowicach.
 

Tak więc, w dniach 10 października, 14 listopada i 5 grudnia br. od godz. 9.00 przeprowadzane zostaną jednodniowe, bezpłatne warsztaty doskonalące dla młodych kierowców w wieku 18-25 lat posiadających prawo jazdy kat „B”. Zajęcia podobnie jak uprzednio, zawierało będzie elementy teoretyczne i praktyczne związane z kierowaniem pojazdem tj:
- Jak bezpiecznie jeździć samochodem
- Przygotowanie kierowcy i pojazdu przed jazdą
- Czas reakcji kierowcy – teoria i praktyka
- Pokaz ratownictwa medycznego połączony ze szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy
- Kontrolowany poślizg samochodem, jazda na trolejach
- Doskonalenie precyzji i umiejętności kierowania pojazdem przy wykorzystaniu Testu Stewarda.
Spotkanie rozpocznie prelekcja na temat stanu bezpieczeństwa na śląskich drogach przez funkcjonariusza WRD KWP Katowice.

Zgłoszenie do udziału w projekcie należy przesłać na adres e-mail: marzena.szwed@ka.policja.gov.pl. podając w treści nr telefonu kontaktowego i deklarując udział w wybranym terminie.
Ilość miejsc w szkoleniu ograniczona - o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.


    Data zamieszczenia:

    Drukuj aktualność 125