Przejdź do treści

VIII Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

Podsumowanie

VIII Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach

W dniu 27 maja 2017 roku w katowickiej siedzibie WORD odbyły się zawody instruktorów nauki jazdy Puchar Dyrektora WORD Katowice. Współorganizatorami zawodów było Górnośląskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Zawody odbyły się po raz ósmy. Nowością w konkurencjach zawodów było zadanie Precyzyjne parkowanie przodem i tyłem na planie krzyża oraz Zawracanie przy użyciu biegu wstecznego z talerzem Stewarta. Nowe konkurencje nie sprawiły kłopotu zawodnikom, manewrowanie pojazdem osobowym jest jednym z podstawowych umiejętności każdego instruktora.

Konkurencja z udzielania pierwszej pomocy była konkurencją trudniejszą i obejmowała następujące zadanie:  W trakcie jazdy samochodem na chodniku zauważyłeś leżącego człowieka, który jest siny na twarzy. Na próby nawiązania kontaktu pacjent nie reaguje, w ogólnym wrażeniu nie daje oznak życia. Decydujesz się udzielić mu pierwszej pomocy. W samochodzie Nauki Jazdy posiadasz AED oraz apteczkę pierwszej pomocy. Instruktorzy w udzielaniu pierwszej pomocy na codzień nie praktykują swoich umiejętności, wyniki w tej konkurencji wykazały różnice w ich umiejętnościach. Zawody były uzupełnione o możliwości skorzystania z symulatorów dachowania i zderzeń. Jak co roku obszerna relacja medialna ukazała się dzięki współpracy Radia Katowice Redakcji Autoradia i redaktor Annie Juśkiewicz.

 

Wyniki zawodów:

VIII Puchar Dyrektora WORD Katowice zdobył Karol Waluśkiewicz                  OSK Marzanna Olkusz

Kolejne, punktowane miejsca w klasyfikacji zawodów zdobyli:

drugie miejsce Grzegorz Januszek OSK Marzanna Olkusz,

trzecie miejsce Bartosz Śmiałkowski OSK Bracia Dąbrowa Górnicza,

czwarte miejsce Krzysztof Koziołek OSK Koziołek Piekary Śląskie,

piąte miejsce Marcin Kotowicz OSK Kliś Ruda Śląska.

 

W klasyfikacjach dodatkowych najlepsze wyniki uzyskali:

klasyfikacja kobiet Iwona Schmidt OKiDK Henryk Szmit Zabrze,

konkurencja Sprawdzian z udzielania pierszej pomocy przedlekarskiej i Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach

Karol Maluśkiewicz OSK Marzanna Olkusz,

klasyfikacja wszystkich konkurencji, to jest samochodu i motocykla Bartosz Śmiałowski OSK Bracia Dąbrowa Górnicza,

konkurencja Przejazd pojazdem jednośladowym Marcin Kotowicz OSK Kliś Ruda Śląska.

 

Dyrektor WORD Katowice Roman Bańczyk gratuluje wszystkim uczestnikom i zaprasza na zawody instruktorów w przyszłym roku.


      Data zamieszczenia:

      Drukuj aktualność 224