Przejdź do treści

III Zawody Ratownictwa Technicznego - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

III Zawody Ratownictwa Technicznego

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach był jednym z partnerów III Zawodów Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, które w miniony weekend odbyły się w Jastrzębiu Zdroju.

Uczestnicy zawodów musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami z zakresu ratownictwa technicznego.  Zadaniem drużyn było m. in. zabezpieczenie terenu wypadku, wydobycie poszkodowanych z pojazdów oraz udzielenie im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W emocjonujących i widowiskowych zawodach uczestniczyło 15 drużyn strażackich z województwa śląskiego. Najlepsi okazali się strażacy z Raciborza.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach był jednym z partnerów zawodów. Podczas imprezy zaprezentowaliśmy symulator wypadków, w którym każdy mógł sprawdzić, jakie siły działają na organizm ludzik podczas np. dachowania. Ufundowaliśmy również część nagród, które najlepszym strażakom wręczył Mirosław Grzywa, dyrektor katowickiego WORD

Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest jednym ze statutowych celów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, dlatego bardzo się cieszę, że aktywnie uczestniczyliśmy w tej imprezie. Państwowa Straż Pożarna to kluczowa służba w systemie ratownictwa drogowego. Zawody potwierdziły, że umiejętności polskich strażaków i organizacja działań ratowniczych są imponujące – podkreśla Mirosław Grzywa, dyrektor katowickiego WORD.


        Data zamieszczenia:

        Drukuj aktualność 355