VII Puchar Dyrektora WORD Katowice

4 czerwca 2016 r. odbyły się siódme zawody instruktorów nauki jazdy o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Współorganizatorem, tak jak w ubiegłym roku było Górnośląskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia.

Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w sześciu konkurencjach:

1. Dwukrotne wykonanie zawracania z użyciem biegu wstecznego w wyznaczonym polu.
  2. Dwukrotny przejazd po torze w kształcie cyfry osiem pojazdem z zamontowanymi trolejami.
  3. Sprawdzian na symulatorze jazdy pojazdu osobowego.
  4. Przejazd slalomem pomiędzy pachołkami na czas.
  5. Sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
  6. Przejazd motocyklem po wyznaczonym torze.

Poziom prezentowanych umiejętności był wysoki, a walka wyrównana. Podobnie jak w roku ubiegłym najlepszym spośród 18 instruktorów został Jarosław Kliś, który oprócz pucharu zdobył także tytuł najbardziej wszechstronnego instruktora. Drugie miejsce zajął Karol Waluśkiewicz, a trzecie Zbigniew Hyży. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była Anna Kliś. Tytuł najlepszego instruktora - motocyklisty zdobył Zbigniew Hyży.

Dodatkową atrakcją była możliwość  skorzystania z symulatora dachowania samochodem osobowym, a każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe.

Relację z zawodów przekazało Radio Katowice i Dziennik Zachodni.

Wszystkim uczestnikom, widzom i  gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.