VI Puchar Dyrektora WORD w Katowicach

Zawody o puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach odbyły się 23 maja na terenie WORD w Katowicach we współpracy z Górnośląskim Stowarzyszeniem Ośrodków Szkolenia.

Na instruktorów czekało pięć konkurencji sprawnościowych, m.in. jazda samochodem wyposażonym w troleje, przejazd po torze w kształcie ósemki, parkowanie precyzyjne oraz zawracanie na obszarze ograniczonym. Uczestnicy zmierzyli się również z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, przygotowanymi przez ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Poziom prezentowanych umiejętności był wysoki, a walka wyrównana. Najlepszy spośród 20 instruktorów był Jarosław Kliś, który oprócz pucharu zdobył także tytuł najbardziej wszechstronnego instruktora. Drugie miejsce zajął Karol Waluśkiewicz, a trzecie Rafał Krzyszowski. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była Anna Kliś. Tytuł najlepszego instruktora - motocyklisty zdobył Artur Caputa.

Zawody uświetnił pokaz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, zaprezentowany przez ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Dodatkową atrakcją była możliwość  skorzystania z symulatora dachowania lub symulatora zderzeń. Dla chętnych przygotowano warsztaty z jazdy energooszczędnej i pokaz zadań egzaminacyjnych na motocyklu.

Relację z zawodów przekazały telewizje regionalne - TVP Katowice i TVS, a także Polskie Radio Katowice.